64
198631

TERRIN med LOCK, porslin. Meissen, 1800-tal.

Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
441 - 530 EUR
460 - 552 USD
Klubbat pris
6 200 SEK

Godronnerad med målad polykrom och förgylld dekor, på locket krönande figurin med ymnighetshorn. Längd 32 cm.

Lockknoppens högra arm lagad.