661
184662

RENÉ LALIQUE Vas, "Acacia", Frankrike 1921-25.

Utropspris
2 500 - 3 000 SEK
239 - 287 EUR
271 - 325 USD
Klubbat pris

Gjutet matterat klarglas, reliefdekor av stiliserade blad. Signerad R LALIQUE i relief. Höjd 20,5 cm.

Liten nagg på livet.

Modellen formgiven år 1921, ej i produktion efter 1947.