680
188399

FOHUNDAR, ett par, biskviporslin. Qing dynastin, 1800-tal.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
444 - 621 EUR
468 - 655 USD
Klubbat pris

Glacerade i gult, grönt och brunt. Höjd 23 cm.

Fåtal nagg, bränningssprickor.

Tilläggslista

A chip to the nose of one lion (with child), firing cracks.