699
177823

FAT, tenn. Peter Karm, Hudiksvall (verksam 1756-1758). Märkt med årsbokstav P (1756).

Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
131 - 174 EUR
137 - 182 USD
Klubbat pris
1 600 SEK

Runt, djupt. Brette med smal linjedekor. Diameter 36 cm.

Slitage, repor, bucklor.