709
190542

TALLRIKAR, 6 st, kompaniporslin. Qing dynastin, tidigt 1700-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
350 - 525 EUR
369 - 553 USD
Klubbat pris

Dekor i imarifärger av blommande trädgård, tranor i emaljfärger runt brättet. Diam 23,2.

Brättessprickor, nagg.