718
201748

SLAGBORD, allmoge. Dalarna. 17-1800-tal.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
875 - 1 310 EUR
922 - 1 380 USD
Klubbat pris
19 500 SEK

Rektangulärt med rundade blåmålade skivor. Rödmålat underrede. Balusterformade ben. Låda i sargen. Tot längd 185, bredd 105,5, höjd 76,5 cm.

Smärre skador och kompletteringar.