726
210625

KÅSA, tenn, Anders Näsman, Hudiksvall 1834 (1831-1839)

Utropspris
1 000 - 1 500 SEK
87 - 131 EUR
91 - 137 USD
Klubbat pris
2 200 SEK

Rund med en ringformad hänkle samt på motsatt sida snäckformad knopp. Diameter 14,5, höjd 6 cm.

Bucklor, slitage.