730
194088

SKÅL, glas. Sven Palmqvist, "Ravenna", Orrefors 1971.

Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
131 - 174 EUR
137 - 182 USD
Klubbat pris
4 200 SEK

Konande kvadratisk med rundade hörn. Dekor av röda rutor mot blå fond. Signerad ORREFORS Ravenna 4896 Sven Palmqvist. 13,5 x 13,5, höjd 7 cm.

Obet kantnagg.