745
207334

Johan Zacharias Blackstadius

(Sverige, 1816-1898)
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
883 - 1 060 EUR
921 - 1 110 USD
Klubbat pris
Johan Zacharias Blackstadius
(Sverige, 1816-1898)

JOHAN ZACHARIAS BLACKSTADIUS, olja på duk, sign o dat 1858.

Historisk scen, möjligen föreställande Erik XIV, Karin Månsdotter och sonen Gustav. 45,5 x 42.

Krackelyr.