75
201229

KONSOLBORD, Louis XVI, 1700-talets slut.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
526 - 701 EUR
547 - 729 USD
Klubbat pris
3 800 SEK

Nordeuropa. Skiva i vitmarmor. Bladhölstrade och kannelerade ben. Genombruten sarg med dekor av fleuroner. Längd 75, Bredd 38, Höjd 78 cm.

Lagad skiva. Slitage. Färgbortfall. Bräckage.