829
205790

LJUSSTAKAR, ett par, tenn. Nils Justelius, Eksjö, 1840.

Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
479 - 575 EUR
542 - 650 USD
Klubbat pris
7 500 SEK

Ett par ljusstakar med räfflade kolonnskaft på kvadratisk fot. Ljusmanschetter från senare tid. Höjd ca 23 cm.

Slitage, repor, lagningar och bucklor.