85
195895

JOSEF FRANK Soffbord, Firma Svenskt Tenn, modell 2139.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 320 - 1 770 EUR
1 380 - 1 840 USD
Klubbat pris
18 500 SEK

Rund rotfanerad skiva, kantsarg och tre ben av valnöt. Brännstämplad Josef Frank Svenskt Tenn. Diameter 120 cm, höjd 48,5 cm.

Kantlagningar, ett ben limmat, skivan med retuscher.