Arne Jones E1299
928
205044

LI´L ABNER AND HIS DOGPATCH BAND. Unique art mfg. co. USA, 1940-tal.

Utropspris
2 500 - 3 000 SEK
237 - 285 EUR
271 - 326 USD
Klubbat pris
2 000 SEK

Litograferad i flera olika färger. Daisy Mae på piano, Poppy som trumslagare, Mammy med taktpinne och Knallhatten som steppar.
Defekt urverk. Originalkartong. Längd 24 cm.

Smärre lackskador.