Bukowskis Julauktion S195

19 föremål
9. OKÄND KONSTNÄR. Pastell, 2 st, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
50. Renato Borsato, Motiv från Venedig.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
116. MARI SUNNA, olja på pannå, sign o dat Mari Sunna 1999 a tergo.
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
166. Robert Jacobsen, Utan titel.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
244. Paul Osipow, Utan titel.
244. Paul Osipow, Utan titel.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
260. RICO WEBER, blandteknik, metall. Signerad Rico och daterad 1994 a tergo.
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
274. John Wilson Hepple, Rävjakt.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
313. HÉLÈNE PERDRIAT, olja på duk, sign.
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
342. Suzan Etkin, Utan titel.
342. Suzan Etkin, Utan titel.
Klubbat pris
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
408. Arie van Hattem, Husarer.
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
478. SANSHI ZHANG, gouache på papper, sign.
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
479. Donald Lipski, Cone.
479. Donald Lipski, Cone.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
491. IVOR ABRAHAMS, blandteknik med collage, sign o dat -71.
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
510. RICO WEBER, blandteknik, metall. Sigo dat juli 1991 a tergo.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
599. Lowell Nesbitt, Three anemonies.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
645. WILHELM AMANDUS BEER, Signerad W A Beer och dat 1874.
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
663. SOPHUS JACOBSEN, olja på duk, sign.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
694. Andrei Roiter, Utan titel.
Klubbat pris
Utropspris
4 000 SEK