1204
216707

CHANEL, axelremsväska 1970/80-tal.

Utropspris
2 000 - 2 500 SEK
174 - 218 EUR
182 - 228 USD
Klubbat pris
4 300 SEK

Marinblått quiltat lammskinn, guldfärgad länk med tvinnat skinnband samt skinndetaljer vid axel. Två stora fack på vardera sida. Dragkeja med hängade logomonogram i guldfärgad metall. Fodrad med vinrött skinn. Invändigt två fack varav ett med dragkedja. Stämpelmärkt "CHANEL MADE IN FRANCE". 26 x 35 x 9 cm.

Slitage.