1307
219109

HERMÈS, handväska "Kelly", 1960/70-tal

Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
2 620 - 3 050 EUR
2 740 - 3 190 USD
Klubbat pris
44 000 SEK

Svart krokodilskinn. Stämpelmärkt: "Hermès Paris". Artisanstämplad 7 T. Mässingsspänne märkt "Hermès Paris". Tillhörande lås med nyckel. 29 x 20 x 11 cm.

Nyligen renoverad hos Hermès i Paris.

Hermés dustbag medföljer. Äkthetsintyg finns.