1386
200647

LOUIS VUITTON, resekoffert, tidigt 1900-tal.

Utropspris
15 000 SEK
1 310 EUR
1 370 USD
Klubbat pris
28 000 SEK
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Kanvas med stencilmålat monogrammönster. Metallskodda hörn samt detaljer i präglat läder. Läderhandtag. Monogram C.J.K. i rött. Inredning med galgar och fack. Låset märkt: "70 CHAMPS ELYSEES PARIS LOUIS VUITTON LONDON 149 NEW BOND STREET MADE IN FRANCE". Numrerad 075373. Invändigt etikett märkt: "AGENCE A STOCKHOLM AB NORDISKA KOMPANIET". Längd 55, bredd 33, höjd 103 cm.

Slitage, repor, hål, fläckar.