1405
206343

CHRISTIAN DIOR, kappa 1950/60-tal.

Utropspris
3 500 - 4 000 SEK
309 - 353 EUR
322 - 368 USD
Klubbat pris

Svart siden med sammetskrage. A-linjeformad med motveck och slejf på rygg. Knäpps med tre strassknappar. Trekvartsärm. Helfodrad med svart siden. Etikettmärkt: "BOUTIQUE Christian Dior PARIS 383403". Rygglängd mitt bak 106,5, ärmlängd 31 cm.

Obetydligt slitage.