1436
217105

CHRISTIAN DIOR, solglasögon, 2 st, 1970/80-tal samt cocktailväska

Utropspris
800 SEK
70 EUR
73 USD
Klubbat pris
1 100 SEK

Cocktailväska i svart skinn med guldfärgad dubbel kedja. Knäppning framtill med guldfärgat monogram. Fodrad med svart skinn. Stämpelmärkt invändigt: "Christian Dior MADE IN FRANCE". 8 x 13,5 x 4 cm.
Solglasögon i skölpadssfärgad plast. Skalmen stämpelmärkt "Christian Dior", "130" samt med CD-monogram på skalmens utsida. Solglasögon i guldskimrande plast. Skalmen invändigt stämpelmärkt "Christian Dior", "optyl", "MADE IN GERMANY", "2097 10" samt med CD-monogram på skalmens utsida.

Väska med lite trög knäppning samt obetydligt slitage. Solglasögon med slitage.

Original dustbag medföljer väskan.