1454
220879

CARTIER, handväskor 2 st, 1970-tal.

Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
131 - 174 EUR
137 - 182 USD
Klubbat pris
3 800 SEK

Vinrött skinn med guldfärgade spännen. Märkta utsidan med pressat monogram i oval, invändigt etikett "les must de Cartier Rd 1975 Paris" samt " Cartier PARIS". Mindre axelrems väska 26 x 17 x 5 cm. Större väska 40 x 32 x 7 cm.

Obetydligt slitage.

Dustbag medföljer