1507
205847

COURRÈGES, klänning, 1960/70-tal.

Utropspris
1 500 SEK
131 EUR
137 USD
Klubbat pris
1 000 SEK

Marinblå ull med skärp i midjan samt kort ärm. Helfodrad med vit siden. Dragkedja i ryggen. Två fickor framtill. Etikettmärkt "Courrèges paris made in france 109481". Rygglängd mitt bak 104 cm, bystvidd 86 cm, midjevidd 74 cm.

Obetydligt slitage, foder med missfärgning.