1521
194347

AFTONKAPPA, sent 1800-tal.

Utropspris
1 200 - 1 500 SEK
105 - 131 EUR
109 - 137 USD
Klubbat pris
2 200 SEK
Johanna Fock
Johanna Fock
Specialist Fashion
+46 (0)708 92 19 74
AFTONKAPPA, sent 1800-tal.

Svart siden med spetsinläggningar, broderier samt kråskant. Knäppning framtill med hyskor samt stor rosett. Fodrad med svart siden. Lätt utställd modell. Rygglängd 112 cm samt ärmlängd 49 cm. Motsvarar ungefär dagens storlek 38/40.

Slitage