154
221411

SOCKERSKRIN, silver, av Gustaf Stafhell d ä. Stockholm 1755. Rokoko. 240g.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 370 - 2 850 EUR
2 710 - 3 260 USD
Klubbat pris
Malou Haglund
Malou Haglund
Värderingsman
+46 (0)727 33 27 20

Ovalt på fyra fötter. Bukigt med svängda knäckar på livet. Blad och blomdekor. Invändigt förgyllning. L 13.

Senare förgyllning, äldre lagningar vid två benenfanger.