156
217962

Nils Fougstedt

(Sverige, 1881-1954)
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
266 - 355 EUR
278 - 370 USD
Klubbat pris
2 200 SEK

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14
Nils Fougstedt
(Sverige, 1881-1954)

Leda och svanen.

Signerad Nils Fougstedt daterad 1917 samt nr 3. Gjutarstmplr fud Herman Bergman. Brunpatinerad brons. Höjd L 11 cm