164
196286

FÅTÖLJ. Empire, 1800-talets första hälft.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 940 - 2 420 EUR
2 220 - 2 770 USD
Klubbat pris
18 000 SEK

Mahogny och mahognyfaner. Svängd stoppad rygg. Snidad dekor av bladformationer och lejonhuvuden.

Omarbetad.