165
196354

BORD, 1800-tal, sannolikt Italien

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 850 - 3 800 EUR
3 260 - 4 340 USD
Klubbat pris
28 000 SEK

Fanerat med jakaranda, grönpatinerat och bronserat. Skiva med marmor och mikromosaik med motiv av tempel och mönster. Skivan märkt med pappersetikett "TEMPIO DELL...". Diam 79, höjd 81 cm.

Renoverat, kompletterat.