204
222076

BRODERI. Antikt Suzani. 208 x 176 cm. Uzbekistan.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
569 - 759 EUR
651 - 869 USD
Klubbat pris
17 000 SEK

Fyra ihopsydda våder. Mittfält och huvudbård med stora polykroma blomslingor.

Ställvis blekt. Obetydligt slitage, smutsigt, fläckar, smärre skador.