220
222210

KONSOLBORD, 1800-talets första hälft. Empire.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Klubbat pris
13 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgyllt och bronserat. Skiva i marmor. Bordet med dekor av ymnighetshorn och Hermesstav. Längd 88, bredd 40, höjd 82 cm.

Dekorbortfall. Slitage. Senare skiva.