225
218912

Lars Lerin

(Sverige, Född 1954)
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 650 - 3 530 EUR
2 760 - 3 680 USD
Klubbat pris
37 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57
Lars Lerin
(Sverige, Född 1954)

"Fönster och tunna"

Signerad Lars Lerin. Akvarell 73,5 x 105 cm.

Formgivare

Lars Lerin, svensk bildkonstnär född i Munkfors, uppvuxen i byn Sunnemo i norra Värmland. Han studerade vid Gerlesborgsskolan 1974-75 och vid Valands konsthögskola i Göteborg 1980-84. Han är främst känd för illustrationer från sina resor runt om i världen. Räknas som Nordens främsta akvarellmålare och har ställt ut i hela världen.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

261. Torsten Andersson, Utan titel.
Utropspris
250 000 - 300 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
320 000

ditt bud
310 000

ditt bud
300 000

ditt bud
290 000

ditt bud
280 000

ditt bud
270 000

ditt bud
260 000

ditt bud
250 000

ditt bud
240 000

ditt bud
230 000

ditt bud
Aktuellt bud:
320 000 SEK