233
222621

KANNA med LOCK, porslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95)

Utropspris
2 000 - 2 500 SEK
174 - 218 EUR
182 - 228 USD
Klubbat pris
1 200 SEK

Bukig och godronnerad, dekor i famille rosefärger av blommor. Höjd 20 cm.

Slitage förgyllning. Lock med undersides nagg.