245
221662

VÄGGFÄLT med SPEGEL och BORD, Empire. 1800-talets första hälft.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 320 - 1 770 EUR
1 380 - 1 840 USD
Klubbat pris

Vitt ramverk med bronserad och förgylld dekor av maskaron, lagerkransar och krönande lyra. Skiva i vit marmor. H 240, b 106.

Slitage. Dekorbortfall. Senare bemålning och förgyllning. Senare glas. Skivan med nagg.