276
223212

MATTA. Rölakan. Signerad AGS (Anna-Greta Sjöquist). Sverige omkring 1900-talets mitt. 239,5 x 162,5.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
438 - 613 EUR
456 - 638 USD
Klubbat pris

Grönmelerad botten indelad i fält. Bred ljusgråmelerad bård med polykroma stiliserade träd och blommor.

Obetydligt slitage, fläckar. Fransarna med något slitage, en saknas.