28
174465

BERGERER, ett par. Frankrike, 1800-talets början. Empire.

Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
3 830 - 4 310 EUR
4 330 - 4 880 USD
Klubbat pris

Mahogny och mahognyfaner. Rektangulär stoppad rygg. Raka stoppade sidor. Framben i form av karyatider på tassfötter. Sittplymå. (2)