296
223656

KÅSA, Ryssland, sekelskifte 1900.

Utropspris
3 000 SEK
262 EUR
274 USD
Klubbat pris
2 200 SEK

Invändigt förgylld. Genombrutet handtag. Graverad rysk devis "Utan vatten torkar t o m kål". Längd 9,5 cm.

Slitage.