300
223786

MATTA. Semiantik Tefzet. 338 x 245 cm.

Utropspris
9 000 - 10 000 SEK
799 - 887 EUR
842 - 935 USD
Klubbat pris
4 500 SEK

Benvit botten med Täbris/Kirman-mönster av stora polykroma vaser, blommor och palmetter. Mörkblå bård med blomranka med stora och små blommor.

Smutsig, fläckar varav några stela, lagning. Långsidorna med trampveck och smärre skador.