31
212147
BORDSLAMPA. Empire, 1800-talets början.

Förgylld och patinerad brons. Dekor av ymnighetshorn. Höjd inkl skärm 52 cm.

Omarbetad, urspr. kandelaber, borrad för el.

Utropspris:

8 000 - 10 000 SEK

870 - 1 087 EUR

Klubbat pris:
8 000 SEK
Kontakta specialist
Henrik Åberg
Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk
+46 (0)8 614 08 37