31
212147

BORDSLAMPA. Empire, 1800-talets början.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
706 - 883 EUR
737 - 921 USD
Klubbat pris
8 000 SEK

Förgylld och patinerad brons. Dekor av ymnighetshorn. Höjd inkl skärm 52 cm.

Omarbetad, urspr. kandelaber, borrad för el.