310
220910

KARMSTOLAR, ett par. Régencestil, omkring år 1900.

Utropspris
9 000 - 10 000 SEK
794 - 883 EUR
829 - 921 USD
Klubbat pris
Christopher Stålhandske
Christopher Stålhandske
Ansvarig specialist mattor, textilier och Islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 19 12 58

Förgyllda och bronserade. Stoppad rygg och sits. Bockfötter. Snidad dekor av blad- och musselformationer.

Slitage, sprickor, bortfallen förgyllning