351
219309

DOSOR, 2 st. sköldpadd, 1800-talets förra hälft.

Utropspris
2 000 - 2 500 SEK
177 - 221 EUR
184 - 230 USD
Klubbat pris
3 600 SEK

Runda med i locket infälld olja (sign och dat 1825) resp gouache. Dekor av blomsterkorg och kärleksscen. Diam 7 resp 8 cm.

Skador.