480
226494

SIDENTÄCKE, matelasserat. Sannolikt Sverige 1700-tal. 193 x 170 cm.

Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
441 - 530 EUR
460 - 552 USD
Klubbat pris
9 000 SEK

Benvit botten med polykroma mönstervävda blommande grenar. Ursprungligen sannolikt en stubb.

Ställvis slitage, något smutsig, smärre fläckar, obetydliga skador.