599
228108

FAT,fajans. Italien 1800-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
706 - 883 EUR
737 - 921 USD
Klubbat pris
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61
FAT,fajans. Italien 1800-tal.

Sign T. M. Historismus. Målad polykrom dekor efter renässans förlaga. Diameter 46,5 cm. Ur

Slitage. Renoverad kantnag.

Proveniens

Rörstrands samling No 18.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

279A. Joakim Ojanen, "Dog with Ears and Tail on Fleek".
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK