599
228108

FAT,fajans. Italien 1800-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Klubbat pris
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61
FAT,fajans. Italien 1800-tal.

Sign T. M. Historismus. Målad polykrom dekor efter renässans förlaga. Diameter 46,5 cm. Ur

Slitage. Renoverad kantnag.

Proveniens

Rörstrands samling No 18.