69
216852
HUVUDJÄGARSVÄRD med KNIV. Borneo. Sent 1800-tal.

Klinga av järn. Träbalja med målad dekor samt vidhängande detaljer av ben päls och rep mm. Längd 83 cm.

Skador, dekordelar saknas, lösa dekordelar.

Utropspris:

2 000 SEK

217 EUR

Klubbat pris:
2 200 SEK
Kontakta specialist
Malou Haglund
Malou Haglund
Värderingsman
+46 (0)727 33 27 20