87
218464
VAS, porslin. Japan 1600-tal.

Droppformad. Polykrom dekor av hagtorn, martall och trädgårdsklippa i kartuscher. Höjd 20,5 cm.

Nedslipad mynning. Krackelyrer.

Utropspris:

4 000 - 6 000 SEK

435 - 652 EUR

Klubbat pris:
2 200 SEK
Kontakta specialist
Malin Sveholm
Malin Sveholm
Chef program- och eventavdelningen, specialist fashion
+46 (0)708 92 19 97