87
218464

VAS, porslin. Japan 1600-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
388 - 581 EUR
443 - 665 USD
Klubbat pris
2 200 SEK
VAS, porslin. Japan 1600-tal.

Droppformad. Polykrom dekor av hagtorn, martall och trädgårdsklippa i kartuscher. Höjd 20,5 cm.

Nedslipad mynning. Krackelyrer.