323
261085

CHANEL, långklänning, 1970-tal

Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
174 - 262 EUR
182 - 274 USD
Klubbat pris
3 000 SEK

Guldfärgad med guldtråd och dekorativa inklädda pärlor i halsen och ärmslut. Etikettmärkt "CHANEL CRÉATIONS PARIS MADE IN FRANCE". Enligt etikett storlek 12. Liten puffärm med axelvadd. Lätt utställd underkjol. Rygglängd mitt bak 129 cm, ärmlängd 47 cm. Svart sammetsskärp 75 cm.

Obetydligt slitage