379
261765

YVES SAINT LAURENT, aftonklänning, 1980-tal

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
523 - 697 EUR
547 - 730 USD
Klubbat pris

Prickig tyll i svart och vitt i lång modell med volanger. Axelbandslös, kortare underklänning. Etikettmärkt "SAINT LAURENT rive gauche PARIS MADE IN FRANCE". Enligt etikett storlek 40 (motsvarar ungefär dagens 38). Rygglängd mitt bak 126, bystvidd 80, midjevidd 70 cm.

Smärre slitage.