501
258514

HERMÈS, kappa, sent 1960-tal

Utropspris
3 000 - 3 500 SEK
262 - 305 EUR
274 - 319 USD
Klubbat pris
3 600 SEK
Johanna Fock
Johanna Fock
Specialist Fashion
+46 (0)708 92 19 74
HERMÈS, kappa, sent 1960-tal

Blå jersey med guldfärgade metallknappar. Två fickor framtill samt slits baktill. Fodrad med blått siden. Etikettmärkt "HERMÈS EXÉCUTÉ SPÉCIALEMENT PAR JESSY". Rygglängd 108 cm, ärmlängd 42 cm, bystvidd 86 cm.

Obetydligt slitage.

Tillhörande skärp medföljer