646
258518

EMILIO PUCCI, tvådelad ensemble bestående av kjol och blus, 1970-tal

Utropspris
2 000 - 2 500 SEK
177 - 221 EUR
184 - 230 USD
Klubbat pris
1 500 SEK

Blus i siden mönstrad i turkos, lila, blått och grönt. Nedtill kantad med blått siden. Enligt etikett storlek 14 (motsvarar ung 38/40). Etikettmärkt: Emilio Pucci FLORENCE- ITALY MADE IN ITALY". Rygglängd mitt bak 61, bystvidd 96, ärmlängd 34 cm. Kjol i sammet mönstrad i turkos, lila, blått och grönt med grönt plastskärp i midjan.Helfodrad med turkost siden. Enligt etikett storlek 14 (motsvarar ung 38/40). Etikettmärkt: Emilio Pucci FLORENCE- ITALY MADE IN ITALY". Midjevidd 76, längd 71 cm.

Blus ev förlängd. Kjolen är nerlagd. Smärre slitage.

Inköpt på Nk Boutique