666
255045

ALAIA, skinnjacka 1980/90-tal.

Utropspris
2 000 SEK
177 EUR
184 USD
Klubbat pris
1 600 SEK

Svart skinn. Midjekort modell med skärp i midjan, sjalkrage med en tryckknapp fram. Ryggen något kortare än fram. Pingvinärm. Fodrad med siden.Enligt etikett storlek 38. Etikettmärkt: "ALAÏA PARIS". Rygglängd mitt bak 39, midjevidd 94, ärmlängd 37 cm.

Obetydligt slitage.