712
255042

AFTONVÄSKA, Paris, Sagil, tidigt 1900-tal.

Utropspris
600 SEK
53 EUR
55 USD
Klubbat pris
750 SEK

Svart påse i mollskinnsliknande tyg med guldfärgat delvis emaljerat lås beprytt av pärlor i blomslingor. Invändigt svart siden. Etikettmärkt: "Sagil PARIS 242 RUE DE RIVOLI HAND MADE IN FRANCE". 21 x 14 cm.

Slitage. Tyget avfärgar något.