240
291640

COLLIER, 18k guld samt odlade sötvattenspärlor. 1900-talets slut.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
383 - 575 EUR
433 - 650 USD
Klubbat pris

Lätt doserat. Pärlornas diam 16,4-12,2. L. 43 cm.

Lås med bucklor. Växtmärken på pärlor. Enstaka pärlor med växtdefekter i pärlemoren.